Hronsek-Dol.Mičiná-Strelníky-Hrb-Tri vody-Sedlo Jaseňová-Kyslinky-Očová-ZV-Hronsek

Date: 
10 Oct 2020
Country: 
Slovenská republika
Region: 
Trail suitable for: 
mountain bicycle
Trip Length: 
101.00 km

Predpoveď na sobotu - krásne jesenné slnečné počasie, kamarát so synom naplánoval trochu dlhší spoznávací výjazd na Hrb  a Tri vody.  Predierajúce sa slnečné lúče naznačovali pekné počasie, vyrazili sme o 7:30  smer D.Mičiná cez Hrabovo, z Mičinej ďalej okolo Čerínskeho letiska  smer Hrb cez Ponická Hutu, Povrazník a Strelníky. Pod Hrbom sme bicykle  priviazali o strom a začali s výstupom, na vrchole sa naskytol krásny výhľad na široké okolie - blízko aj ďaleko, dokonca v diaľke bolo vidno aj BB - sidlisko Sásová. Po zostupe z Hrbu sme nasadli na bicykle a zjazdili na Tri vody, pozreli  vysokú pec, kúsok sa vrátili a vystúpali do sedla Jaseňová, odtiaľ naša cesta pokračovala do Kysliniek (na tomto chodníku sa nachádzala aj "značka" po medveďovi, naštastie sa stretnutie s ním neuskutočnilo ). Po krátkom občerstvení v samoobslužnom bufete  sme sa spustili k Hrochoťskému mlynu, kde sa naše cesty rozdelili a ja som sa vybral domov cez Očovú, Lieskovec, ZV, Sliač.  Miestami mi prestalo zaznamenávať trasu z dôvodu chybnej manipulácie s telefńom a v Očovej sa vybil aj telefón, na Hrochoťskom mlyne som pre istotu zapol druhé zaznamenávanie, po  sumarizácii som narátal trasu cca 107km a nastúpané cca 2300m. Bol to pekný spoznávací  výlet, vrelo odporúčam.

 

Comments

gpx z pokracovania tejto spravy som pridal do gpx v tejto sprave a pokracovanie vymazal. dufam ze je to ok.

Je to  OK, ďakujem

Ja keď som písal správu z terénu, tak 15 minút mi trvalo vyplniť hlavičku, napísať text, stiahnuť z mobilu fotky a pridať ich. Ty si navyše pridal gpx a máš dlhší text. Fakt ti to trvalo 42'? (prepáč, ale ja by som si rožky za 17 centov v Jednote nekúpil ;-) ) - to ako zdôvodnenie, prečo som neschválil výkaz.

no, ja by som to schvalil. Taky dlhy text pokojne moze chvilu trvat napisat. [@pietro], mrkni sa na tuto spravu a citaj aj komentare. Ta moja sprava bola zemietnuta dvoma (z troch) overovatelov.

Ak bude [@tibor35] chciet a otvori proti zamietnutiu namietku v sekcii Spory (druhy ktory spravu zamietol je [@t.vasko.po]), tak sa pridam na jeho stranu.

@pietro, si šikovnejší - lepšie ovládaš techniku, asi to bol taký čas kým som napísal text, nahral a popísal fotky, ďakujem za tvoj názor. Nepíšem do tohto fóra pre zárobok, ale ako typ pre ostaných. Mimochodom, raz sa mi stalo, že Rovas poslal na overenie a dal 10dní, po tomto termíne mi poslal systém správu, že som neoveril správu (pritom som overoval aj nejakú drobnú odmenu dal) a znižuje moje skóre, nechápem ako je možné, že od októbra do konca decembra sa nedialo nič.

@sano,  dakujem za podporu a technickú pomoc s gpx

Stava sa, ze pouzivatelia vyzvani na overenie tak neurobia. Rovas caka myslim 7 alebo 10 dni a ak overovatel nereaguje na vyzvu, tak Rovas vyzve ineho pouzivatela na overenie. Ak ani ten nereaguje, tak sa cyklus opakuje. Preto sa moze stat, ze vykaz je overeny so znacnym casovym odstupom. Inak tieto veci su opisane v pravidlach.

V tomto pripade vsak bude pricina zlozitejsia (neviem presne aka), ale casom - s vyvojom Rovasa - by sa mali intervaly skracovat.

OK, presvedčili ste ma. Ja som čakal, ako tibor35 zareaguje - tu nepredpokladám úmyselné zavádzanie, takže ak trváš na tom čase, tak ho schvaľujem. Sano, ako to teraz urobím?

[@pietro], najdi pracovny vykaz pre tento prispevok v Rovasi a pozri sa do sekcie Doklady overenia. Jeden z dokladov je tvoj. Otvor ho a vymaz ho. Pokial si dobre pamatam, tak by si mal mat moznost overit ten vykaz znovu, ale uz som to programoval trosku davnejsie tak tam nemusia fungovat veci ako by mali. Daj mi vediet ked to urobis, aby som skontroloval ci to funguje ako ma.